آپشن تریدینگ

شاخص باینری

باینری آپشن

یک فرصت جدید برای معامله گران فارکس

باینری آپشن تریدینگ نوعی آپشن تریدینگ است که فرصت های جدید و مهیجی را برای معامله گران فراهم می کند تا سریعاً به کسب درآمد خوب دست پیدا کنند. باینری آپشن (گزینه های دودویی) به این دلیل به این شکل نام برده می شود که فقط دو نتیجه احتمالی وجود دارد – یک معامله گر در هنگام انقضای قرارداد در حالت in the money مبلغی را دریافت می کند یا در حالت out of the money (که قیمت توافقی بالاتر از قیمت بازار باشد)، کل سرمایه یا بخشی از آن را از دست می دهد. بازده احتمالی در زمان انجام معاملات ثابت شده است.

باینری آپشن تریدینگ با بیشتر انواع دیگر معاملات فرق دارد زیرا در آن شما در واقع هیچ چیزی ندارید. در عوض، شما مقداری پول برای پیش بینی مسیر حرکت ارزش یک دارایی سرمایه گذاری می کنید. دقت پیش بینی شما تعیین می کند که در هنگام انقضای معامله شما در حالت in the money هستید یا out of the money.

توسعه باینری آپشن ها

باینری آپشن ها مدتی است که در دسترس هستند اما در ابتدا ابزاری “عجیب و غریب” و بدون بازار نقدی در نظر گرفته می شدند. شما برای معامله باینری آپشن ها، به یک کارگزار متخصص نیاز دارید. زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در سال ۲۰۰۸ فهرست باینری آپشن ها را در ایالات متحده تصویب کرد، همه چیز تغییر کرد. سپس بورس اوراق بهادار آمریکا در ماه مه ۲۰۰۸ و به دنبال آن، بورس اختیار معامله شیکاگو یک ماه بعد باینری آپشن ها را راه اندازی کردند. از آن زمان، بسیاری از سازمان ها برای ارائه خدمات کارگزاری باینری آپشن ها، وارد این بخش شده اند و در حال حاضر پلت فرم های معاملاتی بسیاری در دسترس است.

این باز بودن بازار به این معنی بود که باینری آپشن ها در دسترس تر می شوند و معامله به یک فرآیند بسیار ساده تر تبدیل می شود. در نتیجه، بسیاری از افراد به این روش معامله گری جذب شده و محبوبیت آن با سرعت فزاینده ای افزایش یافته است. تا کنون، این سرعت هیچ نشانه ای از کندی را نشان نداده است زیرا معامله گران بیشتری شروع به شناخت جذابیت های باینری آپشن تریدینگ می کنند.

روش معامله باینری آپشن ها

باینری آپشن تریدینگ واقعاً یک فرایند ساده است. پس از انتخاب یک کارگزار، ثبت نام و مقداری سرمایه گذاری، انجام یک معامله فقط شامل چند مرحله است. در مرحله اول شما از بین سهام شخصی، شاخص های بازار، جفت ارز و کالاها که در دسترس هستند، یک دارایی انتخاب خواهید کرد. هر یک از آنها مظنه قیمت فعلی دارایی، زمان انقضای گزینه و درصد پرداخت برای یک پیش بینی درست را نشان می دهند.

اگر فکر می کنید که ارزش دارایی در زمان انقضا بالاتر خواهد بود، پیش بینی خود را با انتخاب یک قرارداد اختیار خرید انجام خواهید داد یا اگر انتظار سقوط قیمت داشته باشید، یک قرارداد اختیار فروش انتخاب خواهید کرد. مبلغ سرمایه گذاری خود را وارد کنید، که در هنگام تأیید معامله ثابت می شود. اگر پیش بینی شما درست باشد، مبلغی که دریافت خواهید کرد این را نشان می دهد.

پس از انقضای آپشن، اگر درست پیش بینی کرده باشید، سرمایه اصلی خود به اضافه درصد پرداختی تعریف شده را دریافت خواهید کرد. اگر پیش بینی شما اشتباه بوده باشد، چیزی عاید شما نمی شود یا درصد کمی از مبلغ سرمایه خود را دریافت می کنید. این بستگی به سیاست کارگزار فرد دارد.

دارایی های قابل معامله

از آنجایی که باینری آپشن تریدینگ درباره پیش بینی جهت حرکت قیمت ها است، هر چیزی با قیمت متغیر که در یک بازار شناخته شده عنوان شده است، از نظر تئوری قابل معامله است. در عمل فقط انواع خاصی از دارایی ها معامله می شوند. شما می توانید سهام شرکت های فردی را که در یک بازار سهام و یا یک شاخص کامل بازار مانند NASDAQ ، FTSE و غیره عنوان شده اند، معامله کنید. شما همچنین می توانید هر کالایی مانند طلا یا نفت یا یک جفت ارز مانند EUR/USD که در یک بازار ارز خارجی اعلام شده اند را معامله کنید.

این دارایی ها به عنوان دارایی های اساسی شناخته می شوند زیرا شما در واقع هیچ وقت مالک آنها نمی شوید زیرا شما یک دارایی واقعی داشته اید اما به سادگی پیش بینی می کنید که چگونه قیمت آنها می توانند تغییر کنند. پلت فرم های معاملاتی دارایی های واقعی را که برای معامله در دسترس هستند، نقل می کنند.

معامله جفت ارزها خصوصاً برای معامله گران فارکس که دانش بازار دارند، جذاب است. از آنجایی که تعداد زیادی از ترکیبات جفت ارز وجود دارد و اینها به طور مداوم در جهات مختلف تغییر می کنند، فرصت های شگرفی برای کسب درآمد وجود دارد.

بورس خارجی، بزرگترین بازار معاملات مالی جهان با بیشترین نقدینگی را ارائه می دهد. شما می توانید با کمیسیون صفر و بدون گسترش معامله کنید که این امر منجر به افزایش سود برای معاملات موفق می شود.

برای معامله موفقیت آمیز باینری آپشن ها چه کاری باید انجام داد؟

اگر می خواهید معامله موفقیت آمیزی در باینری آپشن ها داشته باشید، باید در مورد دارایی که می خواهید معامله کنید، دانش خود را تا حد امکان بالا ببرید. به عنوان مثال، اگرچه شما ممکن است کاملاً با نحوه کار معاملات فارکس آشنا باشید، اگر اطلاعات دقیق تری درباره جفت ارزهای فردی که می خواهید معامله کنید داشته باشید، عملکرد بهتری خواهید داشت. همچنین ضروری است که اطلاعات فعلی حفظ شوند، بنابراین شما به داده های قدیمی و منسوخ متکی نیستید. برای افزایش شانس موفقیت، دو نوع آنالیز وجود دارد که می توانید انجام دهید:

  1. آنالیز فنی

آنالیز فنی فرض می کند که دارایی ها همیشه به درستی قیمت گذاری شده اند و با توجه به وقایع، قیمت ها کاهش می یابند. در نتیجه، قیمت ها همیشه به طور مداوم تغییر می کنند و شناسایی روش های تغییر آنها در گذشته، راهنمایی برای شناسایی نحوه حرکت آنها در آینده خواهد بود.

یکی از ابزارهای اصلی آنالیز فنی، نمودار قیمت است که برای نشان دادن آخرین قیمت ها دائماً به روز رسانی می شود. هر نمودار می تواند الگوهای قابل تشخیصی را نشان دهد که نشان می دهد آیا قیمت ها جریان روند فعلی خود را ادامه خواهند داد یا اینکه معکوس می شوند. شناسایی این الگوها و تفسیر صحیح آنها، شما را قادر خواهد ساخت که چگونگی تغییر قیمت ها را پیش بینی کنید.

  1. آنالیز بنیادی

آنالیز بنیادی مبتنی بر این اصل است که دارایی ها معمولاً به طور نادرست قیمت گذاری می شوند و بازارها دائما در تلاشند تا آنها را اصلاح کنند. این اصلاحات مبتنی بر وقایعی هستند که اتفاق می افتند و بنابراین شما دائماً باید اخبار، اطلاعیه ها و انتشارات مختلف را بررسی کنید.

این نوع آنالیز می تواند ذهنی باشد زیرا شما بر اساس اتفاقاتی که می بینید، دیدگاه خود را شکل می دهید. با این حال، شما باید بسته به دارایی که معامله می کنید، تمام سطوح داده ها از سطح شرکت تا صنعت، بازارها و کشور و سطح جهانی را در نظر بگیرید. بسیاری از رویدادها به هم مرتبط هستند و می توانند بر قیمت دارایی های مختلف و حتی انواع مختلف دارایی تأثیر بگذارند.

هر نوع آنالیز به شما کمک می کند که پیش بینی موفق تری داشته باشید. با این حال، استفاده از ترکیب آنالیز فنی و بنیادی، بیشترین شانس موفقیت را برای شما فراهم خواهد کرد.

در انتخاب کارگزار باینری آپشن باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

محبوبیت روزافزون باینری آپشن تریدینگ، توجه تعدادی زیادی از کارگزاران را به بازار جلب کرده است. آنها ویژگی های مشترکی خواهند داشت اما همه آنها دارای نکات خاصی هستند که آنها را از بقیه متمایز می کند. از آنجایی که شما برای انجام معاملات خود به یک کارگزار نیاز دارید، مهم است که فردی را انتخاب کنید که نوع و سطح خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد. هنگام انتخاب کارگزار، به مقایسه ویژگی های هر یک از آنها بپردازید.

پلت فرم معاملاتی ابزار دسترسی شما به بازارها است و لازم است که این پلت فرم دارای ویژگی های جامع باشد، بنابراین شما محدود به کاری که می توانید انجام دهید نیستید. در عین حال، استفاده از آن باید آسان باشد بنابراین شما می توانید بر معامله متمرکز شوید و مجبور به کار بر روی روش دستیابی به اهداف خاص نباشید. وب سایت و پروسه ثبت نام این سازمان معمولاً خوب است، زیرا اگر استفاده از آنها راحت باشد، احتمال اینکه پلت فرم معاملات نیز باشند وجود خواهد داشت.

بیشتر پلت فرم های معاملاتی مبتنی بر وب هستند، بنابراین شما می توانید با استفاده از یک مرورگر به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید. در حالت ایده آل، نسخه موبایل این پلت فرم نیز در دسترس خواهد بود، بنابراین می توانید با استفاده از یک تلفن همراه هوشمند یا دستگاهی مشابه، معامله خود را انجام دهید و از هر کجا و در هر زمان معامله کنید.

برخی از کارگزاران ممکن است تنها مقدار محدودی از دارایی های قابل معامله را در یک تعداد نسبتاً کمی از بازارها ارائه دهند؛ این جداً می تواند فرصت های معاملاتی و کسب درآمد شما را محدود کند. آنچه که شما واقعاً به آن نیاز دارید، کارگزاری است که دارایی های بسیار زیادی را در بسیاری از بازارهای جهانی ارائه می دهد. این بدان معناست که حداقل یک بازار آزاد برای معامله وجود خواهد داشت و شما شانس بهتری برای انتخاب دارایی مورد نظر خود برای معامله دارید و مجبور نیستید به چیزی که به راحتی در دسترس است اکتفا کنید.

امنیت بسیار مهم است زیرا شما اطلاعات شخصی خود را در اختیار کارگزار خود قرار می دهید و همچنین برای تأمین سرمایه معاملات خود، برای او پول واریز می کنید. شما باید مطمئن باشید که کارگزار یک فضای معاملاتی مطمئن ارائه می دهد. یک سیاست حفظ حریم خصوصی باید در نظر گرفته شود تا اطلاعات شخصی شما برای دیگران فاش نشود وهمچنین تأیید اعتبار کافی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حساب شما نیاز است. همچنین لازم است که تمام داده ها و انتقال ها رمزگذاری شده و ایمن باشند تا دیگران نتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

خدمات کارگزاران مختلف را بررسی کرده و مقایسه کنید و به دنبال کسی باشید که دارای بالاترین سطح امنیتی باشد.

شما برای تأمین سرمایه معاملات خود باید پول واریز کنید و می خواهید سود جمع شده را پس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که کارگزار این فرآیند را ساده، سریع و ارزان انجام می دهد، بنابراین شما از معامله غیر ضروری جلوگیری نکرده و منتظر پول خود نمی مانید. به دنبال کارگزاری باشید که روش های مختلف و ساده ای برای واریز و برداشت پول ارائه می دهد.

بعضی کارگزاران پاداش ارائه می دهند. این پاداش می تواند پاداش اولیه در هنگام ثبت نام برای اولین بار باشد، بنابراین برای شروع می توانید معاملات بیشتری را انجام دهید یا می توانید به سپرده های خود اضافه کنید. همچنین ممکن است برای استفاده از رویدادهای مالی خاص یا پاداش های تخفیف وابسته به مبلغی که در طی یک دوره معامله کرده اید، پاداش دریافت کنید. دلیل پاداش هرچه باشد، آنها بودجه اضافی ارائه داده و فرصت های معاملاتی بیشتری فراهم می کنند.

هرچه قدر هم که به عنوان یک معامله گر تجربه داشته باشید، به احتمال زیاد می خواهید برای مدتی پشتیبانی داشته باشید. به عنوان یک معامله گر تازه کار، می خواهید اطلاعاتی درباره باینری آپشن ها و نحوه معامله آنها داشته باشید و همچنین از کمک و مشاوره زودهنگام مطمئن شوید. به عنوان یک معامله گر با تجربه، به اطلاعات، قیمت، آنالیز و بررسی های به روز نیاز خواهید داشت.

کارگزاران خدمات مختلفی ارائه می دهند که برای پاسخگویی به نیازهای مختلف معامله‌گران بسته به نوع حساب انتخابی، طراحی شده اند. مطمئن شوید که یک خط کمک، یک آدرس ایمیل و یک برنامه برای چت آنلاین در صورت بروز مشکل وجود دارد. به نوع و میزان اطلاعات ارائه شده و تعداد بروزرسانی آنها توجه کنید. از همه مهمتر مطمئن شوید که اطلاعات ارائه شده از دقت و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

برخی از کارگزاران حساب های متفاوت با ویژگی های مختلف در سطوح مختلف معامله گر از تازه کار گرفته تا حرفه ای و با تجربه ارائه می دهند. شما حتی می توانید با یک حساب کاربری تمرینی شروع به معامله کنید و هیچ سرمایه واقعی را به خطر نیندازید (البته هیچ پولی هم سود نمی کنید). با این حال برخی از کارگزاران حتی برای یک حساب تمرینی هم به واریز مقداری پول نیاز دارند. پس از آن، شما می توانید یک حساب اصلی با یک سپرده اندک تا یک حساب با ظرفیت بالا داشته باشید که به سپرده بسیار بیشتری نیاز دارد اما یک سرویس شخصی تر و جامع تر ارائه می دهد. حساب های موجود را بررسی کنید و مطمئن شوید که حسابی وجود دارد که نیازهای شما را در زمان حال و در آینده برآورده کند.

از همه مهمتر، چند کارگزار را در نظر بگیرید، آنچه که ارائه می دهند را مقایسه کنید، سپس بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

استراتژی های معاملاتی که می توانید استفاده کنید

باینری آپشن تریدینگ یک فرآیند ساده است و هر معامله یک قرارداد جداگانه است، با این حال با ترکیب آپشن ها و با در نظر گرفتن چندین دارایی در کنار یکدیگر می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید. استراتژی های مختلفی وجود دارد که می توانید در موقعیت های مختلف آنها را اتخاذ کنید.

یک برگشت ممکن است زمانی اعمال شود که نمودار قیمت نشان دهنده برگشت روند باشد. در این حالت، شما یک تغییر قیمت را پیش بینی می کنید که بر خلاف جهت حرکت قبلی است.

یک  straddle شامل خرید هر دو آپشن Call و Put با دارایی یکسان در سطح قیمت متفاوت است. اگر قیمت در زمان انقضا بین سطوح باشد، شما در هر دو مورد در حالت in the money خواهید بود. در غیر این صورت، شما باید حداقل یک موفقیت داشته باشید و به این ترتیب ضررهایتان را به حداقل برسانید.

(straddle :وضعیتی که در آن میزان یکسانی از اختیارات Call و Put با شرایط یکسان خریداری و یا فروخته می‌شود.)

یک اثر سلسله وار زمانی اتفاق می افتد که تغییر در قیمت یک دارایی، روی قیمت دیگری تأثیر بگذارد. این امر ممکن است به عنوان مثال زمانی اتفاق بیفتد که افزایش قیمت یک کالا باعث می شود که سود یک شرکت و نیز قیمت سهام آن کاهش یابد. خرید گزینه Call در اولی و گزینه put در دومی شما را در هر دو مورد در حالت in the money قرار می دهد.

استراتژی های دیگری نیز وجود دارد که اگر به درستی از آنها استفاده کنید سود شما را افزایش می دهند یا ضررهای شما را به حداقل می رسانند.

آپشن تریدینگ

چرا محبوبیت باینری آپشن تریدینگ روز به روز در حال افزایش است

محبوبیت روزافزون باینری آپشن تریدینگ به دلیل وجود عوامل مختلفی است. یکی از اصلی ترین آنها این است که معامله گران باینری آپشن می توانند در هر شرایط بازار موفق باشند. شما برای کسب درآمد از باینری آپشن تریدینگ نیازی به بازار رو به رشد ندارید. از آنجایی که شما نحوه تغییر قیمت ها را پیش بینی می کنید، تا زمانی که پیش بینی شما درست باشد مهم نیست که جریان بازار صعودی است یا نزولی. در حقیقت، نوسانات بازار فرصت های کسب درآمد را افزایش می دهد.

تجارت ارز خارجی به این معناست که شما می توانید با پیش بینی سقوط یا افزایش ارزش یک ارز در مقابل ارز دیگر، سود کنید و موفق شوید. با تغییرات مداوم در نرخ ها و تعداد ترکیب های موجود، این امر فرصت های تقریباً نامحدودی برای دستیابی به یک بازده قابل توجه برای شما فراهم می کند.

همه بازارها روندها را دنبال می کنند و شما می توانید با خرید گزینه call در یک روند صعودی و همچنین خرید گزینه put در یک روند نزولی درآمد کسب کنید. مسئله فقط پیش بینی مسیر حرکت یک بازار است. بی ثباتی عدم اطمینان را با خود به همراه می آورد اما می تواند فرصت هایی را برای شما فراهم کند تا بتوانید به عنوان یک معامله گر باینری آپشن کسب درآمد کنید. نکته اصلی در انجام این کار هوشیاری نسبت به اتفاقات، دنبال کردن علائم و دستیابی به سود از طریق پیش بینی درست است.

عامل مهم دیگر دسترسی بالا در زمان باز شدن بازار است، کارگزاری های بیشتر پلت فرم های معاملاتی را ارائه می دهند و هر شخصی که دارای یک رایانه شخصی است می تواند باینری آپشن ها را معامله کند.

عمده جذابیت باینری آپشن تریدینگ سادگی آن است زیرا هر معامله فقط به چند مرحله ساده نیاز دارد. شما دارایی که می خواهید معامله کنید را انتخاب کرده و پیش بینی می کنید که آیا قیمت آن در یک زمان مشخص افزایش می یابد یا سقوط می کند و سپس مبلغ مورد نظر خود برای سرمایه گذاری را وارد می کنید. پس از آن، شما فقط منتظر زمان انقضا می مانید تا ببینید پیش بینی شما درست است یا خیر.

مهمتر از همه، باینری آپشن تریدینگ ریسک کمی دارد زیرا هر معامله می تواند برای سهام نسبتاً کمی باشد که در ابتدا مشخص می کنید. این مبلغ عموماً ۲۵ دلار با حداکثر مبلغ ۲۵۰۰ دلار معامله در هر گزینه است، اگرچه این مقدار ممکن است برای برخی از انواع حساب ها افزایش یابد. بنابراین شما می دانید که حداکثر چه مبلغی را می توانید ضرر بدهید و می توانید این مقدار را به مبلغی که می توانید هزینه کنید محدود کنید.

علیرغم ریسک پایین، شما اغلب می توانید به سرعت به بازده بالایی دست پیدا کنید. یک معامله باینری آپشن معمولاً تنها در طی چند ساعت یا حتی چند دقیقه منقضی می شود و برای یک پیش بینی درست، بازده آن ۷۰-۸۱٪ سرمایه است. این بدان معنی است که بازده بالا می تواند ناشی از تعدادی از معاملات موفق در یک بازه زمانی کوتاه باشد.

برای معامله گران فارکس، یکی از جذابیت های باینری آپشن تریدینگ این است که مالیات بر سود شما خیلی سنگین نیست. به عنوان یک معامله گر ارز، شما می توانید تابع همان قوانین مالیاتی کالاهای معمولی (کد درآمد داخلی بخش ۱۲۵۶ قراردادها) یا تابع قوانین ویژه کد درآمد داخلی بخش ۹۸۸ (رسیدگی به برخی معاملات ارز خارجی) باشید. با این حال، سود حاصل از باینری آپشن تریدینگ، سود سرمایه کوتاه مدت در نظر گرفته می شود که مالیات آن با توجه به نرخ درآمد عادی شما محاسبه می شود. شما ممکن است برای اهداف مالیاتی، هرگونه ضرر را با سود خود جبران کنید اما باید سود کل را به IRS گزارش دهید.

آینده باینری آپشن

باینری آپشن تریدینگ در مدت زمان نسبتاً کوتاه پیشرفت بسیار زیادی داشته است. به نظر می رسد که هرچه کارگزاران بیشتری وارد بازار می شوند و معامله گران فرصت های موجود را بیشتر درک می کنند، این پیشرفت گسترش بیشتری خواهد یافت. با پلت فرم های متحرکی که امکان انجام معامله در هر مکان و در هر زمان را فراهم می کنند، معامله گری انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت. با افزایش تعداد شاخص های باینری آپشن های پیشنهادی، دامنه دارایی های قابل معامله نیز افزایش خواهد یافت. بعید به نظر می رسد که باینری آپشن در آینده چیزی جز رشد مداوم داشته باشد.