مقایسه‌ی پوزیشن های خرید و فروش در معاملات فارکس

آشنایی با مبانی خرید (long) و فروش (short) در فارکس برای همه‌ی معامله‌گران مبتدی الزامی ‌است. انتخاب پوزیشن های خرید و فروش به این بستگی دارد که معامله‌گر فکر کند ارزش یک ارز نسبت به ارز دیگر بالا می‌رود یا پایین می‌آید. به بیان ساده، وقتی که معامله‌گر فکر می‌کند ارزش یک ارز افزایش خواهد یافت، آن ارز را “می‌خرد”، و هنگامی که معامله‌گر انتظار دارد که ارزش یک ارز کاهش یابد، آن ارز را “می‌فروشد” .

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پوزیشن های خرید و فروش در معاملات فارکس و زمان استفاده از آنها، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

پوزیشن در معاملات فارکس به چه معناست؟

پوزیشن فارکس مقدار ارزی است که متعلق به یک فرد یا سازمان است که سپس آن فرد یا سازمان آن را در معرض حرکت های ارز در مقابل ارز دیگر قرار داده است؛ پوزیشن می‌تواند خرید یا فروش باشد. یک پوزیشن فارکس، سه ویژگی دارد:

  1. جفت ارز اصلی
  2. جهت (خرید یا فروش)
  3. اندازه

معامله ‌گران می‌توانند پوزیشن خود را در جفت ارزهای مختلف انتخاب کنند. اگر آنها انتظار داشته باشند قیمت ارز افزایش می‌یابد، می‌توانند اقدام به خرید کنند. اندازه‌ی پوزیشنی که آنها انتخاب می‌کنند به مقدار اکویئیتی (equity) و مارجین حساب بستگی دارد. مهم است که معامله‌گران از مقدار اهرم مناسب استفاده کنند.

داشتن پوزیشن های خرید یا فروش در فارکس به چه معناست؟

داشتن پوزیشن خرید یا فروش در فارکس به این معناست که پیشبینی می‌کنید ارزش یک جفت ارز بالا می‌رود یا پایین می‌آید. اقدام به خرید یا فروش، یکی از جنبه های اساسی مشارکت در بازارها است.

وقتی که یک معامله ‌گر اقدام به خرید می‌کند، دارای یک تراز سرمایه گذاری مثبت در دارایی خود است، و با این امید خرید می‌کند که دارایی وی، افزایش خواهد یافت. وقتی که یک معامله‌ گر اقدام به فروش می‌کند، دارای تراز سرمایه گذاری منفی است، و با این امید اقدام به فروش می‌کند که دارایی کاهش خواهد یافت، بنابراین می‌تواند در آینده همان ارز را با قیمت پایین تر بخرد.

پوزیشن های خرید و فروش
مقایسه پوزیشن های خرید و فروش در فارکس

پوزیشن خرید چیست و چه زمانی می‌توان آن را معامله کرد؟

پوزیشن خرید، یک معامله‌ ی اجرایی است که در آن معامله‌گر انتظار دارد ارزش ارز اصلی افزایش یابد. برای مثال، هنگامی‌که معامله‌ گران یک سفارش خرید اجرا می‌کنند، در جفت ارز اصلی که خریده کرده اند، مثلا جفت ارز USD/JPY، یک پوزیشن خرید را حفظ می‌کنند. در اینجا آنها انتظار دارند ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن افزایش یابد.

برای مثال، یک معامله‌گر که دو لات از جفت ارز USD/JPY خریده باشد، دارای ۲ لات پوزیشن خرید در جفت ارز USD/JPY می‌باشد. جفت ارز اصلی، USD/JPY است؛ جهت معامله، خرید بوده و اندازه‌ ی معامله، ۲ لات میباشد.

با راهنمای ما برای خواندن جفت ارز، درباره نرخ های فارکس بیشتر بدانید.

معامله‌گران برای ورود به پوزیشن های خرید، به دنبال سیگنال های خرید هستند. آنها از اندیکاتورها (Indicators) استفاده می‌کنند تا برای ورود به بازار،  به دنبال سیگنال های خرید و فروش بگردند.

مثالی برای سیگنال خرید، زمانی است که یک ارز به سطح حمایت (support level) سقوط می‌کند. در نمودار زیر، جفت ارز USD/JPY به نقطه ۱۱۰.۲۷۴ کاهش یافته اما چند دفعه در آن سطح حمایت شده است. این سطحِ ۱۱۰.۲۷۴، به یک سطح حمایت تبدیل شده و هنگامی ‌که قیمت به این سطح می‌رسد، یک سیگنال خرید را به معامله‌گران می‌دهد.

پوزیشن های خرید و فروش

یک مزیت بازار فارکس این است که به صورت ۲۴ ساعته و در ۵ روز هفته در آن معامله انجام می‌شود. بعضی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند تا در طی نشست های معاملاتی اصلی نظیر نشست نیویورک، نشست لندن و گاهی اوقات نشست توکیو معامله انجام دهند چون در این نشست های معاملاتی نقدینگی بیشتری وجود دارد.

پوزیشن فروش چیست و چه زمانی می‌توان آن را معامله کرد؟

پوزیشن فروش اساساً برخلافِ پوزیشن خرید است. وقتی که معامله‌ گران وارد یک پوزیشن فروش می‌شوند، انتظار دارند قیمت ارز اصلی کاهش یابد. فروش یک ارز به این معناست که ارز اصلی را می‌فروشند به این امید که قیمت آن در آینده کاهش یابد، و این امکان را به معامله‌گر بدهد تا بعداً همان ارز را با قیمت پایین تر بخرد. تفاوت بین بالاترین قیمت فروش و پایین ترین قیمت خرید، سود است. برای ارائه‌ی یک مثال عملی، اگر معامله‌گر، جفت ارز USD/JPY را بفروشد، به این معناست که دلار آمریکا را می‌فروشد تا ین ژاپن بخرد.

دست از انتخاب سطح حمایت و مقاومت نکشید که باعث از بین رفتن پول شما می شود!

دانستن نحوه انتخاب سطح حمایت و مقاومت مناسب، بخش مهمی از تجارت موفق است.

در این کتاب کوتاه، تکنیک های ساده ای ارائه می شود که می توانید با استفاده از آنها معنی دارترین ساختار موجود در بازار را مشخص کنید و اینکه چگونه می توانید شروع به انتخاب بهترین سطح حمایت و مقاومت کنید تا بتوانید بهترین معامله سودآور را داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این کتابک، به سایت فارکس یار مراجعه کنید.

دست از انتخاب سطح حمایت و مقاومت نکشید که باعث از بین رفتن پول شما می شود!

دانستن نحوه انتخاب سطح حمایت و مقاومت مناسب، بخش مهمی از تجارت موفق است.

در این کتاب کوتاه، تکنیک های ساده ای ارائه می شود که می توانید با استفاده از آنها معنی دارترین ساختار موجود در بازار را مشخص کنید و اینکه چگونه می توانید شروع به انتخاب بهترین سطح حمایت و مقاومت کنید تا بتوانید بهترین معامله سودآور را داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این کتابک، به سایت فارکس یار مراجعه کنید.

معامله‌گران برای ورود به پوزیشن های فروش، به دنبال سیگنال های فروش هستند. یک سیگنال فروش متداول، زمانی است که قیمت ارز اصلی به سطح مقاومت برسد. سطح مقاومت یا همان resistance level، یک سطح قیمت است که ارز اصلی تلاش می‌کند تا آن را بشکند و از آن سطح بالا رود. در نمودار زیر، ارزش جفت ارز USD/JPY تا ۱۱۴.۴۸۶ افزایش یافته و تلاش می‌کند تا بیشتر بالا رود. این سطح به یک سطح مقاومت تبدیل می‌شود و زمانی که قیمت به نقطه ۱۱۴.۴۸۶ می‌رسد، یک سیگنال فروش به معامله‌گران می‌دهد.

پوزیشن های خرید و فروش

بعضی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند که فقط در طی نشست های معاملاتی اصلی معامله کنند، با این وجود اگر فرصتی پیش بیاید، معامله ‌گران می‌توانند هر زمانی که بازار فارکس باز است، معاملات خود را انجام دهند.


دیویود بردفیلد، نویسنده بازارها