واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی – این دو با هم چه فرقی می‌کنند؟ هر دو نوع واگرایی همراه با یک استراتژی معاملاتی صحیح، می‌توانند لبه (برتری) معاملاتی خوبی ارائه دهند. در این مقاله، من می‌خواهم تفاوت بین واگرایی مخفی و واگرایی معمولی را به شما نشان دهم.

همچنین قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه باید از این دو نوع واگرایی استفاده کنید، همچنین نکاتی را در مورد معامله ‌گری با واگرایی مخفی به شما ارائه خواهم داد. به مطالعه ادامه دهید تا یاد بگیرید که چگونه شانس برنده شدن در معاملات خود را بالا ببرید.

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

واگرایی مخفی نشان دهنده تداوم روند است، در حالی که واگرایی معمولی نشانه بازگشت روند است. ایده اصلی این است که واگرایی معمولی، خروج مومنتوم از روند را نشان می‌دهد، که می‌تواند نشانه اولیه یک بازگشت باشد. واگرایی مخفی نشان دهنده این است که مومنتوم در جهت روند فعلی حرکت می‌کند که این امر احتمال ادامه روند را بیشتر می‌کند.

نمودارهای زیر نمونه‌هایی از واگرایی مخفی و واگرایی معمولی را نشان می‌دهند. من واگرایی صعودی را با  رنگ سبز  و واگرایی نزولی را با  رنگ قرمز  مشخص کردم.

در نمودار بالا، می‌توانید نمونه‌هایی از واگرایی معمولی MACD را ببینید. واگرایی معمولی در طی روند نزولی از کف های‌ قیمت و اندیکاتور معلوم میشود و در طی یک روند صعودی، ازسطوح سقف های قیمت و اندیکاتور معلوم میشود.

با شروع از سمت چپ[نمودار]، قیمت کف‌های پایین‌تری ساخت در حالی که خط MACD یک الگوی دو دره را تشکیل داد. در مرحله بعد، قیمت یک الگوی دو قله ایجاد می‌کند در حالی که هیستوگرام، سقف‌های پایین‌تر می‌سازد. در نهایت، قیمت سه سقف بالاتر ایجاد می‌کند در حالی که هیستوگرام سه سقف پایین‌تر می‌سازد.

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

در نمودار بالا می‌توانید چند نمونه از واگرایی مخفی MACD را مشاهده کنید. واگرایی مخفی در طی یک روند صعودی، از سطوح کف قیمت و اندیکاتور، و در طول یک روند نزولی، از سطوح سقف قیمت و اندیکاتور معلوم میشوند. (برعکس واگرایی معمولی).

با شروع از سمت چپ[نمودار]، قیمت، کف‌های بالاتر می‌سازد در حالی که هیستوگرام، کف‌های پایین‌تر ایجاد می‌کند. در مرحله بعد، قیمت کف‌های بالاتر ایجاد می‌کند در حالی که هیستوگرام، یک الگوی دو دره می‌سازد. اینها هر دو نمونه‌های واگرایی مخفی صعودی هستند.

نکاتی برای معامله واگرایی مخفی

تکنیکی که می‌تواند شانس موفقیت شما در معاملات واگرایی را بالا ببرد، ترکیب الگوهای واگرایی مختلف با سایر تریگرهای ورودی است. در این مقاله، ما از ترکیب الگوهای کندل استیک با واگرایی مخفی استفاده خواهیم کرد.

در نمودار قبلی (بالا)، می‌بینید که من دو الگوی کندل استیک را هایلایت کرده‌ام. اولین الگو، الگوی کندل استیک انگولفینگ صعودی و دومی، یک الگوی کندل استیک ستاره صبحگاهی بود. هر دوی این سیگنال‌ها می‌توانستند به شما کمک کنند تا زمان ورود خود را با این دو الگوی واگرایی مخفی تعیین کنید.

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

در نمودار بالا، نمونه‌ای از واگرایی تصادفی مخفی نزولی را می‌بینید. قیمت یک سقف پایین ‌تر ایجاد می‌کند در حالی که اسیلاتور تصادفی، یک سقف بالاتر می‌سازد. به یاد داشته باشید که برای واگرایی مخفی، ما سقف‌های قیمت و اندیکاتور را در یک روند نزولی می‌سنجیم.

کتاب مقدس معامله بر اساس کندل استیک یکی از قدرتمندترین سیستم‌ های معاملاتی در تاریخ است.

این اختراع توسط Homma Munehisa ابداع شد. پدر الگوهای نمودار کندل استیک. این معامله گر به عنوان موفق ‌ترین معامله گر تاریخ و به عنوان خدای بازارها در روزگار خود شناخته می‌شود، این کشف، او را بیش از ۱۰ میلیارد دلار ثروتمند کرده ‌است.

کتاب مقدس معامله بر اساس کندل استیک یک روش معاملاتی است که قرار است در نهایت معاملات شما را به جایی برساند که باید سازگار، سودآور، آسان و نیازمند زمان و تلاش بسیار کم باشد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این کتاب، به سایت فارکس یار مراجعه کنید.

کتاب مقدس معامله بر اساس کندل استیک یکی از قدرتمندترین سیستم‌ های معاملاتی در تاریخ است.

این کتاب یک روش معاملاتی است که قرار است در نهایت معاملات شما را به جایی برساند که باید سازگار، سودآور، آسان و نیازمند زمان و تلاش بسیار کم باشد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این کتاب، به سایت فارکس یار مراجعه کنید.

توجه: من واگرایی مخفی را از سطوح سقف قیمت و جایی که این سقف ‌ها با اسیلاتور تصادفی مطابقت دارند، رسم کرده ‌ام. من فقط در نظر داشتم که بعد از اینکه اسیلاتور تصادفی از خط ۵۰ پایین آمد (که در این نمودار دیده نمی‌شود) و سپس مجدداً بالا رفت، یک سقف جدید تشکیل شود.

بعد از اینکه این الگوی واگرایی مخفی بوجود آمد، یک الگوی کندل استیک انگولفینگ نزولی نیز تشکیل شد. این سیگنال نزولی قوی می‌توانست به شما کمک کند تا بهترین نقطه ورودی را تعیین کنید. می‌بینید که چگونه الگوی کندل استیک، الگوی واگرایی مخفی را تقویت می‌کند و بالعکس؟

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی

در نمودار بالا، نمونه‌ای از واگرایی مخفی نزولی RSI را مشاهده می‌کنید. قیمت، سقف پایین‌تر ایجاد می‌کند در حالی که RSI، یک سقف بالاتر می‌سازد. یک الگوی انگولفینگ نزولی در سقف دوم تشکیل شده و الگوی واگرایی مخفی ما را تأیید کرده ‌است.

توجه: این الگوی انگولفینگ نزولی خیلی خوب نبود، زیرا کندل انگولفینگ در یک سوم پایین تر حالت “تهاجمی” خود (که کمی صعودی است)، بسته نشده ‌است.

سیگنال کندل استیکی که من در بالا نشان دادم، اولین سیگنال کندل استیکی نبود که در سقف پایین‌تر ایجاد شده بود. با این حال، اگر شما حد ضرر خود را به درستی بالاتر از بالاترین نقطه در چرخه قرار داده بودید، به هر حال این معامله جواب می‌داد.

 آنچه در این مورد باید بدانید

تفاوت واگرایی مخفی با واگرایی معمولی در این است که

  • واگرایی مخفی، از سقف‌ های قیمت و اندیکاتور در یک روند نزولی و به همین ترتیب، از کف‌های قیمت و اندیکاتور در یک روند صعودی رسم می‌شود. واگرایی معمولی برعکس است.
  • واگرایی مخفی همچنین نشان دهنده احتمال ادامه روند است.
  • واگرایی معمولی نشانه احتمال بازگشت روند است.
  • هر دوی آنها در ترکیب با سایر استراتژی‌های معاملاتیِ سودآور، می‌توانند سیگنال‌ های ورود بسیار قوی ای باشند.

واگرایی مخفی در مقابل واگرایی معمولی ، شما کدامیک را در سیستم معاملاتی خود ترجیح می‌دهید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید. طبق تجربه خودم، واگرایی معمولی برای من مفیدتر بوده است، اما به طور منظم از هر دو واگرایی مخفی و معمولی استفاده می‌کنم.

چگونه با الگوهای کندل استیک ژاپنی در فارکس معامله کنیم

اگر شما طرفدار معامله با نمودارهای خالی و بدون استفاده از اندیکاتورهای مختلفی هستید که می‌توانند قضاوت شما را تحت تأثیر قرار دهند، قطعاً این مطالب توجهتان را جلب خواهد کرد.

برای مطالعه این مقاله اینجا کلیک کنید.